יקב "נעמן" הוקם על ידי רמי ובטינה נעמן , אשר עברו מרמת השרון לרמות נפתלי בגליל העליון בשנת 2001. רמי ובטינה הקימו ברמות נפתלי מתחם הכולל בית גלילי מאבן עתיקה, סטודיו לאמנות (בניהולה של בטינה, אמנית, מעצבת ומורה לאמנות), שתי סוויטות אירוח (מומלצי "מפה") ואת יקב "נעמן".

רמי נעמן, במאי ותסריטאי קולנוע ("הגמל המעופף" , "הדרך לעין חרוד" ועוד) ומנהל היי-טק, למד ייננות ביקב שורק והוכשר כ- CELLAR MASTER במכללת תל-חי. רמי נעמן שתל בנחלה לפני ביתו קברנה סוביניון, מרלו ושירז בשנת 2001 , ובשנת 2005 שתל עם הכורם אהרון עדוי הרכב של זני בורדו (קברנה סוביניון, קברנה פרנק, מרלו ופטיט וורדו) בחלקה בת 12 דונם ב"עמק המכנסיים" למרגלות הר יחמור, ליד נחל דישון.

כיינן משתדל רמי נעמן להפיק את הטעמים האופייניים לטרואר המעולה של רמות נפתלי. רמי נעמן מאמין שהרכב זני ה"בורדולז", ברמות ההבשלה הגבוהות והאיכויות של רמות נפתלי, יכול להוות חומר גלם ליין איכותי וייחודי שישאיר חותם במפת היין בישראל. כל הכרמים נטועים בגובה של כ – 420 מ' מעל פני הים, באתרים הפונים צפונה ומזרחה, החשופים לרוחות מתונות ולטמפרטורות הנמוכות בלילות, ולשמש בוקר, מבלי להיחשף לשעות הקרינה החזקה משעות הצהריים ואילך.

הטיפול ביין נעשה תוך הקפדה על טבעיות התהליך, על ניקיון היקב והמכשור, ועל החלטות מודעות ביחס לתהליך עיצוב, ייצוב ויישון היין עד לשיווקו.

העבודה השוטפת ביקב מתבצעת על ידי רמי נעמן ואופיר פנסטר (מתלמד בהתנדבות והבעלים של כרם אחוזת נפתלי). כל עבודות הבציר, המיון והבקבוק מתבצעות על ידי מתנדבים המתגייסים לעבודה מתוך אמונה ואהבת העניין.